Joanna Gaines – moja inspiracja

Do niedawna jej program Fixer Upper – polska nazwa to Domy z potencjałem – był dla mnie tylko chwilową rozrywką przy jedzeniu kolacji. Kolejne odcinki oglądałam zupełnie przypadkowo, nie przywiązując do programu zbyt wiele uwagi, chociaż bardzo mi się podobał.

chipandjoannagainesarereadytoriskitall_main
Joanna i Chip Gaines na ganku swojego domu – fot. Jonathan Zizzo

Już pierwszy raz, gdy zobaczyłam Joannę Gaines i jej męża Chipa pracujących razem byłam pod wrażeniem ich zgrania i poczucia humoru. Patrzenie na nich i ich życie było czystą przyjemnością. Jednak odkąd dowiedziałam się, że piąty sezon programu będzie jednocześnie jego ostatnim, zainteresowałam się nimi bardziej. I tak oto zaczęła się moja fascynacja rodziną Gaines.

Mieszkająca w Waco w Texasie para posiada ogromną farmę, na której żyje razem z piątką swoich dzieci oraz przeróżnymi zwierzętami. Są tam owce, kozy, krowy, psy i koty oraz różne ptactwo domowe.

Chip and Joanna Gaines' Farmhouse Makeover
Dom Joanny i Chipa Gaines – fot. Molly Winn Photography
chipgaines_goats
Chip i zwierzęta na farmie – fot. Jonathan Zizzo

Jakby tego było mało, na farmie mają też duży ogród, który Joanna pielęgnuje ze swoimi dziećmi. Znajduje się tam uroczy dom ogrodowy oraz grządki z ziołami, warzywami i owocami.

980x-1565
Ogród Joanny Gaines – fot. Jennifer Boomer – HGTV

Joanna jest przede wszystkim projektantką. Razem z Chipem prowadzą dla HGTV program Fixer Upper, którego aktualny piąty sezon będzie niestety ostatnim. W programie para pomaga swoim klientom wybrać przyszły dom, a po podjęciu przez nich ostatecznej decyzji Chip zabiera się za rozwałkę a Joanna zaczyna przeprojektowywać dom w środku jak i z zewnątrz tak, by spełniał wymagania klientów oraz by był funkcjonalny i przede wszystkim piękny.

before-and-after-season-3-ep-15-blue-house-fixer-upper
Dom odnowiony w programie Fixer Upper – HGTV

Program przyniósł im sławę i pozwolił rozwinąć dodatkowo kilka pobocznych biznesów. Aktualnie w Waco Gainesowie prowadzą swoje dwie magnoliowe restauracje, magnoliową piekarnię oraz magnoliowy sklep z wyposażeniem wnętrz. Dodatkowo ciągle mają swoją firmę remontową.

Właśnie zamówiłam sobie roczną prenumeratę magazynu Magnolia Journal, który ostatnio dołączył do magnoliowej rodziny. Już nie mogę się doczekać! O Joannie na pewno napiszę jeszcze niejeden post.

A czy wy macie swoich idoli? Kto lub co najbardziej was inspiruje?

Jeśli spodobała się wam postać Joanny Gaines więcej informacji znajdziecie na jej stronie oraz blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s